[English version soon]

 

Za oknem dopiero świta. Cichy tupot psich łap budzi mnie wczesnym rankiem.  Otwieram oczy i widzę znajome uśmiechnięte pyszczki. Codziennie niecierpliwie, acz radośnie merdające ogonami, domagając się uwagi. Pora wstać. Ogrom psiej euforii... a już po chwili wyruszamy na poranny spacer, by wspólnie przywitać każdy nowy dzień... niezmiennie od wielu już lat.

Nasza przygoda z Samoyedami zaczęła się - jak to bywa - od wyjątkowego szczenięcia, które zmieniło nasze życie... Z którym poznawaliśmy blaski i cienie życia z Samoyedem. Z którym stawialiśmy pierwsze kroki w ringach wystawowych podbijając z czasem kolejne europejskie kraje i zdobywając pierwsze Championaty. Z którym stawialiśmy pierwsze kroki w sporcie psich zaprzęgów, udowadniając po wielu latach nieobecności Samoyedów na zawodach, że Samoyed to nie tylko piękny towarzysz życia, ale przede wszystkim imponujący pies pracujący. To on pokazał nam, czym jest prawdziwa ludzko - psia przyjaźń. Czym jest bezwarunkowa miłość. Czym jest troska o psa, który jest nie tylko towarzyszem życia, ale przede wszystkim członkiem rodziny. To dzięki niemu ocieraliśmy pierwsze łzy wzruszenia w wyjątkowych wspólnych chwilach i łzy radości ze wspólnych sukcesów. Czasem wielkich, jak sukcesy wystawowe lub ukończona wspólnie trudna trasa podczas zawodów, gdzie pies pomaga pokonać Ci własne słabości. Czasem malutkich, takich jak pierwsza podana na komendę łapka... To dzięki niemu zrozumieliśmy, że życie bez Samoyeda nie jest dla nas.
Kwestią czasu byli więc kolejni domownicy. Razem kroczymy przez życie, czerpiąc z niego garściami i sięgając po to, co w ludzko - psim życiu jest najważniejsze - po prostu radość z codzienności.


 

Na początku był chaos... później nasze drogi spotkały się w rzepaku na minikowskiej wystawie i... chaos nabrał rozmachu.
Na nasze sukcesy składa się praca zespołowa. Wzajemne zrozumienie, wzajemne wsparcie i wzajemne doświadczenia. 

Paulina Adamska - założycielka hodowli... Z wykształcenia Technik Weterynarii, z zamiłowania kynolog.
Ukończone liczne kursy i szkolenia z zakresu kynologii - m.in. Kurs Asystencki Związku Kynologicznego w Polsce, Asystent Lekarza Weterynarii, Behawiorysta Psów - poświadczone świadectwami i certyfikatami.
Aktywny działacz w oddziale ZKwP o/Białystok - od dwóch kadencji członek Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego. Od roku 2015 - członek Komisji Zaprzęgów Głównej Komisji Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polsce. Założycielka i właścicielka wortalu wiedzy o rasie Samoyed - www.e-samoyed.pl. Inicjatorka bezpłatnego wsparcia wystawowego SOS Handling Toruń.

    


Patryk Schoenwald - Z wykształcenia mgr inż. Zootechnik, Pedagog. Licencjonowany kynoterapeuta Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego z doświadczeniem w dogoterapii. W CV także przygoda w roli wykładowcy na kierunku weterynaryjnym. Na co dzień Inspektor Weterynarii. Specjalista z zakresu żywienia zwierząt. Z zamiłowania biegacz, stąd wielka sympatia do sportu psich zaprzęgów, a szczególnie Canicrossu. Uczestnik wyścigów psich zaprzęgów w tejże dyscyplinie - z pierwszymi osiągnięciami. Trener naszych Samoyedków. Wielki miłośnik psów ras północy, wcześniej Alaskan Malamutów, obecnie Samoyedów.

    


Kamila Adamska
- Wykształcenie w toku :) najmłodszy członek winterfieldsowego teamu, nie znaczy, że najmniej istotny. Trenerka naszych Samoyedków. Miłośniczka sportu zaprzęgowego - licencjonowana Maszerka Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów w dyscyplinach canicross oraz zaprzęgi. Uparcie twierdzi, że nie sztuka wygrywać na najszybszych rasach, więc użera się z Samoyedami, próbując wycisnąć z nich maksimum. Czasem z sukcesami.

Aktywny członek ZKwP o/Białystok, członek Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów, Sekcja Psów Zaprzęgowych. Ponadto aktywnie wspiera białostockie schronisko, gdzie pomaga trenować w zaprzęgu oczekujące na adopcję psy w typie ras północy.

    

 

 * * *

Życzymy miłego przeglądania treści strony!

Paulina, Kamila & Patryk 

* Winterfield's Team *

 

 

Nasze psy są pod opieką lekarza weterynarii lek. wet. Marii Iwony Rudobielskiej w Białymstoku.
Nasze szczenięta rosną i rozwijają się na karmie Carnilove, w którą zaopatrza nas sklep U Śledzi.
Dorosłe psy karmimy karmą Brit Care, w którą zaopatrza nas Klub Hodowców Azan.
O zdrowie i kondycję naszych psów dbamy natomiast preparatami marki Pokusa.